Výstava fotoklubu z Ceglédu / Ceglédi Fotóklub kiállítása

29.04.2014

(foto: Pavol Sedliak)

Fotoklub z Ceglédu s dlhoročnou históriou v roku 1954 založil István Tóth, vynikajúci fotograf, umelec 20. storočia, s jednoduchým cieľom: spojiť ľudí so záujmom o fotografovanie, aby sa spoločne vyvíjali a vášnivo uctievali  svetelné zázraky. Klub má  stálych a dočasných členov. Pravidelne sa zúčastňujú na rôznych súťažiach. Počas  existencie členovia fotoklubu získali viacero ocenení a permanentne sa usilujú o to, aby sa  táto tendencia neustále zvyšovala. Vedúcou fotoklubu je Jutka Sallai. Počas tých šesťdesiať rokov sa podieľali na mnohých výstavách. Na terajšej výstave sa predstavia s výberom fotografií z ich tvorby, ktorý vznikol na základe pozvania  fotoklubu Helios v Komárne. Medzi plány Fotoklubu v Cegléde v blízkej budúcnosti patrí vytvorenie hodnotnej zbierky tých fotografov, ktorí žijú a tvoria mimo Ceglédu.

tothistvan portr_resize

Tóth István

A fotóklubot Tóth István fotóművész 1954-ben alapította, aki művészetével átrajzolta Magyarország térképét-a fotográfusok szerte a világon Ceglédet hiszik Magyarország fővárosának. A 92 éves ceglédi fotóművészt jobban ismerik külföldön, mint idehaza. Tóth István munkásságát a The Photographic Society of New York 1980-ban „Az Évszázad Kiváló Fotóművésze“ díjjal ismerte el. Cegléd a fotóművészet városa, hiszen ebben a városban működik, még mindig tevékenykedik az idős fotóművész, de rajta kívül nagyon sokan választották még ezt a gyönyörű művészetet.  Elsősorban a Ceglédi Fotóklubot kell kiemelnünk, amely már 60 éve működik folyamatosan, jelenlegi vezetője Sallai Jutka. Fotóklubjuk átlagosan 26 fővel tevékenykedik. Az elmúlt 60 év alatt számos hazai és nemzetközi fotókiállítást rendeztek meg a Ceglédi Művelődési Központban. Tervezés alatt van egy nagyobb fotógyűjtemény létrehozása a régi és új tagok képeiből. Jelenleg is van kiállításuk Erdély több városában és Szlovákiában. fejlesztésében. Ezeken kívül leginkább kiemelkedők az 5 világrész fotóversenyén elért Brüsszeli Európa Nagydíj, valamint a 2004 évi FIAP kongresszuson elért fotópályázati első helyezés.

Vystavovatelia – Kiállítók:

Apáti-Tóth Áron, Ócsai Mihály, Apáti-Tóth Sándor, Papp Elek, Barna Karolin, Pákozdi Zoltán, Becze Gábor, Péli László, Dr. Jójárt György, Sallai Jutka, Garamszegi Krisztina,   Sallai László,Irházy /Birdie/ Róbert, Szabó Sándor, Madar Balázs, Tóth István, Madar Dávid, Töreki Zsolt.