XV. MFVSZ kiállítás – Naszvad

16.11.2015

A budapesti székhelyűMagyar Fotóművészek Világszövetségeebben az évben 15. alkalommal rendezte meg fotópályázatát. A tavalyi évhez hasonlóan idén is 3 kategóriában lehetett nevezni. Mivel 2015 a fény nemzetközi éve, ezért a hagyományos (általános, színes, monokróm) kategória mellett idén a „Fény” fontos szerepet kapott a fotópályázaton. A Világszövetség – az alapvető céljaival összhangban – 2015-ben is nagy hangsúlyt helyezett a magyarság hagyományainak, a népi kultúrájának bemutatására, amely idén a „Magyar Néptánc” kategóriában öltött testet. A pályázatra 1380 fotó érkezett, melyet 3 tagú zsűri értékelt. Kiállításra 45 fotót javasolt a zsűri. 2015. november 13-án ünnepélyes keretek között került sor a naszvadi megnyitóra, melyen a világszövetség elnöke Dr. Patrus Sándor külön kiemelte s egyben meg is köszönte a Helios Fotóklub tagjainak több éves kitartó munkáját a szövetségen belül. Szlovákiában a válogatásból készült kiállítást Dunaszerdahelyen, Komáromban, Naszvadon már láthatták az érdeklődők, ezt követően Léván és Párkányban kerül majd kiállításra. A komáromi Helios Fotóklub tagjai sikeresen szerepeltek ezen a fotópályázaton. Sedliak Pál Martosról  a „Magyar Néptánc” kategóriában a harmadik, míg Holop Ferenc Naszvadról a „Fény” kategóriában a 2-ik helyen végzett. A díjakat Dr. Patrus Sándor  a szövetség elnöke adta át Naszvadon.

Foto: Pavol Sedliak